Wybudowania Żarnowieckie 55,54, Żarnowiec-Dmuchowo
5.0/5.0 13
516 901 167
pokaż
strona www
516 901 167
zadzwoń
strona www
miejsce wodowania, kajaki Piaśnica baltic sports Kajaki Dębki, balticsports-baza kajakowa
Udogodnienia:
 • miejsca na ognisko, grill
 • ośrodek jeździecki
 • parking
 • wędkowanie / polowanie
 • kite / windsurfing
 • wypożyczalnia rowerów
Promotor rzeki Piaśnicy  Baltic  Sports  Zaprasza na kajaki -spływy Piaśnicą do morza: 25 zł /osoba.Trasa Żarnowiec -Dębki plaża,dostawka dla dziecka do 5 roku -bezpłatna!. Atrakcyjna oferta sezonu 2021.Bezpieczne i wygodne miejsce wodowania sprzętu.
Poznaj najprzyjaźniejszą  i najczystszą rzeczkę Północnych Kaszub!
Piaśnica to idealna rzeczka dla zupełnie początkujących kajakarzy,o bardzo spokojnym, leniwym nurcie z licznymi meandrami ,wiodącymi wzdłuż obszaru Natura 2000 "Piaśnickie Łąki" oraz rezerwatu o tej samej nazwie.Trasa jest pozbawiona utrudnień.Pokonuje się ją w zaledwie 2 godziny ,a zwieńczeniem tej miłej przygody jest najpiękniejsza plaża w Polsce w miejscowości Dębki.
 
Przystań Piaśnica to atrakcyjne i bezpieczne spływy kajakowe Piaśnicą do morza. Wypożyczalnia sprzętu wodnego  Baltic Sports - 11 -letni promotor rzeki Piaśnicy zachęca do aktywnego wypoczynku na wodzie w połączeniu z piękną przyrodą  Natury 2000.
Poznaj nasz uroczy zakątek!
 

Opis trasy ;rzeka Piaśnica,długość 6,5 km,czas spływu od 1,5 godz do 2,5 godziny (tempo rekreacyjne),szlak pozbawiony przeszkód bez utrudnień,zakończenie  Dębki -plaża. Istnieje możliwość dopłynięcia do jazu Jeziora Żarnowiec.

Po zakończeniu spływu bezpłatnie odwozimy kierowców do miejsca postojowego po odbiór samochodów. Istnieje możliwość zorganizowania grilla w naszej bazie.

 konkurencyjne przedziały cenowe: od 15 zł/osoba do 25  zł/osoba- w zależności od wyboru wariantu ( jednokierunkowy lub dwukierunkowy). Dodatkowa dostawka dla mniejszego dziecka -jako 3 miejsce w kajaku jest bezpłatna!

Zobacz nasz zakątek: https://www.youtube.com/watch?v=dAhI2nyfdmE

 Zapraszamy na naszego bloga:  http://www.kajakidebki.wordpress.com

Znajdź nas na FB:https://www.facebook.com/balticsports/

 

Zapraszamy na spływy od maja do września!

 

 

 

- Spływ kończy się na najpiękniejszej plaży w Polsce ,trasa przyjazna  jest dla rodzin z dziećmi,pozbawiona utrudnień,rzeczka o spokojnym nurcie!- różnica poziomu pomiędzy Jeziorem Żarnowieckim a Bałtykiem wynosi tylko 1 metr.

- Sprzęt udostępniamy codziennie w godzinach: 10.00 i 13.45 (w sezonie letnim)

-w miesiącu maj i czerwiec terminy ustalamy indywidualnie!


 

11 lat doświadczenia,prywatne spokojne miejsce w naszej bazie,możliwość  bezpłatnej organizacji grilla bezpośrednio nad rzeką.

Zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie spokój,kameralną atmosferę,punktualność i bardzo dobra organizację!

 Zwierzaki mile widziane!

Uwaga: Obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu podczas spływu kajakowego!

ODBIERAMY SPRZĘT PRZY PLAŻY

Rzeka Piaśnica to nasza perełka,słynie z krystalicznie czystej wody oraz bogatego ekosystemu ,to rzeka przyjazna dla rodzin z dziećmi o bardzo spokojnym nurcie,różnica poziomów pomiędzy jeziorem Żarnowieckim a Bałtykiem wynosi tylko 1 metr....

Miejscem wodowania naszych kajaków jest dawne założenie Młyna Żarnowieckiego,który powstał w dobie Cysterskiej,jest to przepiękny teren ,którego ukształtowanie nie zmieniło się na przestrzeni wieków....

Przestudiowanie kilku dobrze zachowanych map historycznych oraz potwierdzenie Powiatowego i Wojewódzkiego  Konserwatora Zabytków potwierdziły jego autentyczność. Niestety z dawnego młyna nie zachowało się zbyt wiele,to ruina,szczątki fundamentów z epoki średniowiecza oraz dobrze zachowane fundamenty późniejszej zabudowy ( w grudniu 2017 r trwały wstępne badania archeologiczne). Obecnie, miejsce stanowi strefę  stanowiska archeologicznego nr 7 "relikty młyna Żarnowieckiego".

Był to prawdopodobnie młyn tartaczno- przemiałowy,dokumenty z Archiwum Gdańskiego z 1777/1788 mówią o dużej ilości składowanego drzewa,które zapewne było w nim obrabiane na rozbudowę Klasztoru w Żarnowcu i okolicznych wsi .

Wodę do młyna doprowadzała Młynnica- struga, która brała swój początek u ujścia J.Żarnowiec , a jej nadmiar odprowadzano kanałem wzdłuż parceli młyńskiej ku rzece Piaśnicy...

Przy młynie była urządzona węgornia ,rzeka Piaśnica była skarbem pod kątem ilości ryb...."w różnego rodzaju ryby obfita" ,często dochodziło do potyczek sądowych pomiędzy siostrami zakonnymi, a hrabią von Krockow o pozwolenia na połowy ryb...

Pomiędzy młynem Żarnowieckim ,a Dębkami istniała mała osada rybacka pod nazwą " Przybrody..... "

Nazwa Młyn Żarnowiecki ostatni raz pojawia się w księgach gruntowych w 1901 r.  jego ostatni budynek  zostaje wykreślony ,od tego czasu wprowadzono nazwę "Wybudowania Żarnowieckie".

Obecnie na nasz wniosek teren został objęty ochroną konserwatorską stanowiska archeologicznego nr 7 oraz ujęty w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków archeologicznych.

  balticsports.pl

 Oferta cenowa:

 -25 zł/osoba= 50 zł kajak  2-osobowy  (dziecko jako trzecie w kajaku- bezpłatnie) -trasa jednokierunkowa zakończenie -Dębki plaża, bezpłatny transport kierowców do miejsca postojowego.

 -15 zł/ osoba = 30 zł kajak  2-osobowy (dziecko jako trzecie w kajaku-bezpłatnie) trasa dwukierunkowa-powrót kajakiem do bazy .

 
 • Jesteśmy firmą lokalną,działającą od 2010 roku ,w trosce o bezpieczeństwo i spokój naszych klientów,zorganizowaliśmy własne prywatne i bezpieczne miejsce wodowania sprzętu,prywatne  bezpłatne miejsca postojowe ,istnieje możliwość grillowania -bezpłatnie udostępniamy teren i paleniska grillowe,toalety.
 • Współpracujemy z lokalną konkurencją.

 

 • Naszymi klientami są rodziny z małymi dziećmi,klienci indywidualni,zorganizowane grupy pracownicze,seniorzy, młodzież szkolna

      Więcej na naszej stronie: balticsports.pl

Oferujemy super wygodne kajaki polietylenowe typu Vista

 • Kamizelki asekuracyjne - wyporność 100kg.,dla dzieci kamizelki ratunkowe.
 • lekkie i wytrzymałe wiosła
 • dostawka dla dziecka bezpłatnie!!! 

 

Informacje dla wypożyczających sprzęt:

 • Dokumenty, telefony itp. należy zabezpieczyć przed wodą albo nie zabierać ich ze sobą.
 • Wszyscy używają obowiązkowo kamizelek asekuracyjnych,dzieci -ratunkowych
 • Strój dopasowany do pogody, okrycie przeciwdeszczowe, okulary przeciwsłoneczne,  klapki, sandały.
 • Zakaz zaśmiecania rzeki (wyrzucania puszek itp),straszenia łabędzi ,niszczenia roślinności,spożywania alkoholu  podczas użytkowania sprzętu wodnego !!!- to święta zasada.

    Zapraszamy wszystkich na kajaki nad rzekę Piaśnica,    niezależnie od wieku i doświadczenia.Poznaj Piaśnicę i jej środowisko naturalne

TU chce się wracać!!!

 

Rezerwacja i informacja :516 901 167

 

Dostępność noclegów w obiekcie wolne dni zajęte dni

ZAPRASZAMY NA MAJOWY SPŁYW PIAŚNICĄ

Start :baza baltic sports Żarnowiec Wybudowania 55 nad rzeką Piaśnica

zakończenie:Dębki plaża

 

cena; od 15 zł/osoba=30 zł kajak dwuosobowy (dziecko jako trzecie z dostawką bezpłatnie)

Godziny spływu: ustalamy indywidualnie

W celu rezerwacji sprzętu na spływ prosimy o kontakt pod nr tel: 516 901 167

www.balticsports.pl

Oceny turystów:
Średnia ocena:
4.96
Standard obiektu:
czy polecasz innym?
cena
obsługa
atrakcyjność dla dzieci
dodaj opinieDodaj opinię
Opinie gości:
2018
Maciej Siejkowski
Od lat ?splywam? Piasnica, sam albo z krewnymi. Od lat z firma Baltic Sports. Usluga jest profesjonalna, kajaki sprawdzone i wygodne, personel nawet w najwiekszym stresie sympatyczny, kooperatywny, sluzy rada i pomoca. Pakiet w calosci pierwszorzedny!
2018
Adriana Rusak
Super miejsce na odpoczynek, niesamowita frajda dla dzieci mlodziezy i doroslych, wysmienity serwis. Bylismy tam w zeszlym roku z rodzina i przyjciolmi, z pewnoscia wrocimy tam w tym roku. Zdecydowanie polecam
2017
Lukasso
Obowiązkowa atrakcja podczas pobytu w Dębkach. Trasa łatwa i przyjemna. Świetna opcja na aktywne spędzenie czasu z bliskimi.
2017
Artur
Bajeczne miejsce! fachowa obsługa!trasa idealna na pierwszy kontakt z kajakiem!warto wybrać się rano.Super.Polecam!
2017
tamaramark
Wspaniale i aktywnie spędzony czas z rodziną. Bezpieczna trasa dostarczająca pozytywnych wrażeń. Przemiła obsługa, super miejsce na grill i spędzenie dalszej części dnia. Polecam ????
2017
Borys
Mega zabawa! idealny spływ dla każdego ,trasa przyjemna pozbawiona utrudnień, piękna plaża w Dębkach!
2017
Jarek z żoną
Warto wybrać się na kajaki właśnie do balticsports,zawsze gdy jesteśmy na wypoczynku w Dębkach korzystamy z ich usług.Urokliwe miejsce,super zabawa.Warto popłynąć w dwie strony i zakończyć wycieczkę posiłkiem w bazie.
2017
Katarzyna S
Magiczne miejsce! naprawdę warto się wybrać do bazy baltic sports,mają indywidualne podejście do każdego z uczestników ,profesjonalny sprzęt,informacje są wyczerpujące ,a miejsce wodowania sprzętu przyjemne i bezpieczne.W bazie można pozostać na grilla lub ognisko ,ponieważ jest to jedyna firma mająca własne zaplecze więc nie ma bałaganu...Polecam
2017
Czarny
Super wypoczynek w kontakcie z przyrodą!profesjonalna obsługa,bardzo dobry sprzęt i organizacja.Serdecznie polecam
2016
Testowy
Niezapomniane przeżycie. Polecam!
2016
Magdalena Rusin
Super, naprawdę pełen profesjonalizm:)
2016
miaaa
To jest to. Nawet dla rodziny z dziećmi. Tak na początek, żeby zarazić się bakcylem - idealne!
2016
ewunia1
Bardzo polecam firmę baltic sports,zorganizowana obsługa,doskonałe zaplecze dla gości,fachowe informacje,dbałość o bezpieczeństwo,świetna zabawa i wypoczynek
Ta reklama została wyświetlona: 302374 razy

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Debki.pl!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!

your image
your image
your image